Darboğaz Alıç Sirkesi 500 ml

 40,00

Açıklama

Alıç Sirkesinin Faydaları

Obezite ve insulin direnci sendromu ile ilgili hastalıklardaki artış büyüyen bir halk sağlığı problemidir. Metabolik düzensizliklerin sağlık maliyetinde son derece artış göstereceği ortadadır ve gelecekte bu gelişme ile başa çıkabilmek için büyük bir mücadele verilmesi gerekecektir. Diyetin niteliğinin, metabolik düzensizliğin savaşında önemli bir rol oynadığı gözükmektedir. Bu noktada, diyetin düşük glisemik indeks (bir gıdanın kan şekerini yükseltme kapasitesi) tarafından nitelenmesinin; insulin direnci sendromu ile bağlantılı kardiyovasküler hastalıklar ve tip 2 diyabet gibi hastalıkların önlenmesinde ve tedavisinde yararı olduğuna dair önemli miktarda kanıtlar vardır.

Obezite kalp üzerinde yaratmış olduğu yapısal değişiklikler nedeni ile tek başına kardiyovasküler riski artırmaktadır. Obez kişilerde artan metabolik gereksinimleri karşılamak için kardiyak iş yükündeki artış sistolik disfonksiyon ve obezite kardiyomiyopatisi ile konjestif kalp yetmezliğine neden olabilmektedir. Yapılan çalışmada elde edilen sonuçlar alıç sirkesinin kan şekerini düşürmede, kolesterolün azaltılmasında, trigliserid seviyesinin düşürülmesinde, kilo kaybında ve

HbA1c seviyesinin düşürülmesinde etkin olduğunu göstermiştir. Bu nedenle alıç sirkesinin alternatif tıpta kullanımının araştırılması gereklidir. Özellikle diyabet ve kardiovasküler hastalıkların oranı, bu hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçlar ve bu ilaçlara ödenen para miktarı göz önünde bulundurulduğunda gerek doğal olması gerekse piyasada satılan ilaçlara göre daha ucuz olması nedeniyle alıç sirkesinin tıpta tedavi amacıyla kullanım potansiyelini ortaya çıkartmak gereklidir.

 

(Bu tez sonucunu bizimle paylaştığı için hocamız sayın Doç. Dr. Gülsün Akdemir Evrendilek hocamıza teşekkür ederiz.)

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Darboğaz Alıç Sirkesi 500 ml” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir